Naczelna Izba Aptekarska od lat organizuje międzynarodowe konferencje naukowo-szkoleniowe. Zeszłoroczna, poświęcona chorobom nowotworowym, zgromadziła ponad 700 uczestników.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w centrum konferencyjno-kongresowym MCC Mazurkas Conference Centre w Warszawie. Do udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu zaproszeni zostaną farmaceuci z Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji i Ukrainy.

Wykład inauguracyjny „Wrodzone wady rozwojowe i choroby genetyczne człowieka w sztuce” wygłosi 26 listopada 2010 r. prof. Janusz Limon, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać też innych interesujących wykładów plenarnych:
• „Miażdżyca – od patogenezy poprzez epidemiologię do kliniki” – prof. Tomasz Guzik z Katedry Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
• „Leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego w przebiegu procesów starzenia się organizmu człowieka” – prof. Tomasz Grodzicki z Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
• „IKA i SARTANY na tle innych leków układu krążenia” – prof. Ewa Chabielska z Samodzielnej Pracowni Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
• „Udary niedokrwienne mózgu, patogeneza i leczenie z uwzględnieniem aktualnych rekomendacji kombinacji lekowych” – dr hab. Agnieszka Słowik z Kliniki Neurologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
• „Dieta w pierwotnej i wtórnej prewencji chorób układu krążenia” – prof. Marek Naruszewicz z Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego  Uniwersytetu Medycznego, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą.

Podczas konferencji odbędą się także kursy szkoleniowe zakończone testem:
• „Opieka farmaceutyczna w nadciśnieniu” (kierownik: prof. Helena Elżbieta Makulska-Nowak z Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego).
• „Postępy w farmakoterapii chorób układu krążenia (kierownik: prof. Barbara Filipek z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie).
• „Profilaktyka i leczenie w nadwadze i otyłości” (kierownik: dr Jacek Sapa z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie).
• „Cukrzyca jako problem współczesnej medycyny” (kierownik: prof. Helena Elżbieta Makulska-Nowak).
• „Interakcje i działania niepożądane leków układu krążenia” (prof. Barbara Filipek).

Uczestnicy konferencji będą mogli otrzymać 26 punktów edukacyjnych (za udział w konferencji – 6 punktów; za udział w dwóch kursach szkoleniowych zakończonych testem – 10 punktów; udział w sesji plakatowej – 10 punktów).

Informacje o konferencji i formularz zgłoszeniowy: http://www.konferencja.nia.pl/
Organizator: Naczelna Izba Aptekarska, tel. 22/ 635 92 85, 22/ 635 06 70, e-mail: nia@nia.org.plwww.nia.org.pl Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH