Telemedycyna w kompleksowej opiece nad chorymi z niewydolnością serca - wyniki projektu TELEREH-HF

Warszawa, 06.12.2019

6 grudnia 2019 r. odbędzie się w Warszawie konferencja pt. "Telemedycyna w kompleksowej opiece nad chorymi z niewydolnością serca - wyniki projektu TELEREH-HF - szanse i wyzwania".

Podczas konferencji przedstawione zostaną szanse i wyzwania, jakie daje możliwość zastosowania rozwiązań telemedycznych w kompleksowej opiece nad chorymi z niewydolnością serca. Odbędą się dwie sesje naukowe z udziałem ekspertów z Polski, USA i Niemiec. W panelu dyskusyjnym zapowiedzieli swój udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, NFZ i pacjentów.

Hybrydowa kompleksowa telerehabilitacja kardiologiczna to możliwość nadzorowania i realizowania kompleksowej rehabilitacji na odległość, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii medycznych i telekomunikacyjnych. Składa się ona z dwóch etapów: wstępnego - realizowanego w szpitalu lub ambulatorium oraz etapu podstawowego - realizowanego w domu.

Celem etapu wstępnego jest ocena kliniczna pacjenta, przeprowadzenie badań, optymalizacja leczenia, edukacja, wyposażenie pacjentów w sprzęt do telemonitorowania (EKG, ciśnieniomierz, waga), nauka jego obsługi oraz indywidualne zaplanowanie treningu fizycznego i przeprowadzenie treningów szkoleniowych.

W kolejnym, podstawowym etapie pacjent realizuje w domu telemonitorowaną rehabilitację kardiologiczną, współpracując interaktywnie z Centrum Telekardiologii.

Konferencja odbędzie się w hotelu Golden Tulip, ul. Towarowa 2 w Warszawie. Została objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Komitetu Nauk o Zdrowiu Polskiej Akademii Nauk. 

Organizatorzy: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Kardiologii w Warszawie i Strategmed.

Więcej informacji i rejestracja:
https://konferencje.ikard.pl/Strona/pokaz_szczegoly_wydarzenia/37