Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym "Jedni Drugim" oraz Hospicjum St. Vincent Medical Center organizuje charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Hanny Chowaniec-Rybki i jej Zespołu

Koncert odbędzie się 20 grudnia o godz.17.00  w Bemowskim Centrum Kultury Art.Bem.  w Warszawie, ul. Górczewska 201.

Program spotkania oddaje klimat podhalańskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, niesie wiele ciepła, radości i miłości, tak nam wszytskim potrzebnych we  współczesnym świecie. Oprócz tradycyjnych kolęd w programie, znajdą się też góralskie pastorałki i wigilijne opowiastki.

Organizatorzy chcą ofiarować ten Koncert najbardziej potrzebującym - ciężko, często nieuleczalnie chorym, zarówno  dorosłym jak i dzieciom oraz ich rodzinom. Środki finansowe zebrane z okazji Koncertu zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej: respiratora do leczenia domowego niewydolnych oddechowo pacjentów.

Fundacja „Jedni Drugim” powstała  w marcu 2007 roku z inicjatywy wolontariuszy, członków Zarządu i Rady Fundacji. Reprezentując różne środowiska zawodowe, w tym medyczne, założyciele Fundacji swój czas oraz zgromadzone środki materialne postanowili przeznaczyć na pracę na rzecz ludzi w szczególnych, często najtrudniejszych sytuacjach życiowych wynikających z poważnych problemów zdrowotnych.

Misją Fundacji jest umożliwienie sprawowania opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi w ich domach, aby mogli spędzić najtrudniejsze, często ostatnie chwile wśród najbliższych, niesienie ulgi w cierpieniu, zapewnienie komfortu funkcjonowania mimo znacznych ograniczeń wynikających z poważnych, często śmiertelnych schorzeń.

Fundacja współpracuje z NZOZ  ST.Vincent Medical Center, obejmującym opieką  hospicyjną i długoterminową ok. 100 chorych. Hospicjum prowadzi pacjentów niewydolnych oddechowo w domu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH