Trwa rekrutacja do nowego projektu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi "Liderzy w sektorze ochrony zdrowia". Projekt edukacyjny dedykowany jest studentom i absolwentom (do 26. roku życia) ekonomii, finansów, zarządzania, prawa, zdrowia publicznego oraz osobom zainteresowanym rozwojem kariery zawodowej w sektorze ochrony zdrowia i farmacji.

Celem projektu jest kształcenie kadry managerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać firmami na rynku usług medycznych i farmaceutycznych.

- Od lat zmagamy się z problemami publicznej służby zdrowia. W dużej mierze wynikają one ze sposobu myślenia, w którym lekarz łączy funkcję osoby odpowiedzialnej za pacjenta i jednocześnie za jednostkę realizującą usługi medyczne - mówi Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

- Tych dwóch funkcji nie powinno się łączyć. Zarządzanie szpitalem, czy przychodnią jest tożsame z zarządzaniem firmą - nie można tego robić w międzyczasie. Wymagana jest dyspozycyjność - dodaje Ewa Paga.

Pierwsza edycja projektu rozpocznie się jesienią. Trzydziestu stypendystów weźmie udział w intensywnych warsztatach od 23 do 27 września br., a następnie zrealizuje staż w firmach partnerskich.

Wśród zagadnień, które zostaną poruszone podczas warsztatów są m.in.: finansowanie publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej, nowe technologie, regulacje prawne, zasady funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Nie zabraknie również wieczornych spotkań ze znanymi postaciami z tego sektora. Wysoką jakość szkolenia gwarantują praktycy i eksperci firm partnerskich, którzy przeprowadzą zajęcia.

Aplikacje można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Fundacji www.paga.org.pl do 5 lipca 2013 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Współorganizatorami projektu są: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.
Więcej informacji: Małgorzata Kowalewska, koordynator projektu; mkowalewska@paga.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH