Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje publikację raportu badawczego pt. "Cukrzyca - analiza kosztów ekonomicznych i społecznych". Prezentacja i omówienie wyników zawartych raporcie odbędzie się 21 marca.

Raport jest zwieńczeniem kilkumiesięcznych badań i analiz m.in. nad wielkością populacji osób z cukrzycą, dynamiką tej choroby oraz kosztów opieki zdrowotnej związanych z cukrzycą.

- Jestem przekonana, że wzorem poprzednich raportów opracowywanych przez ekspertów Uczelni Łazarskiego w ścisłej współpracy z instytucjami związanymi z ochroną zdrowia uda się zwrócić uwagę na kluczowe problemy w tym zakresie oraz wypracować optymalne rozwiązania, usprawniające funkcjonowanie systemu w obszarze opieki zdrowotnej nad pacjentami z cukrzycą - informuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

21 marca br. odbędzie się debata ekspercka, podczas której zaprezentowany zostanie raport, a jego tezy i zawarte w nim rekomendacje dyskutowane będą w gronie przedstawicieli resortu zdrowia, NFZ, AOTM, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii, przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Diabetologii oraz przedstawicieli pacjentów i świadczeniodawców.

Debata odbędzie się w godz. 11.00-13.00 w siedzibie Uczelni Łazarskiego.

Przedmiotem dyskusji będą m.in.: wyniki badań dotyczących kosztów leczenia chorych z cukrzycą; analiza struktury wydatków na świadczenia w zakresie cukrzycy w poszczególnych województwach; rekomendacje dotyczące działań prowadzących do ograniczenia społecznych konsekwencji cukrzycy oraz do racjonalizacji wydatków publicznych w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH