"Dobre Strony Rynku Zdrowia" przyznaliśmy w pięciu kategoriach

Multimedia

6 listopada 2006 roku, podczas uroczystej Gali wieńczącej pierwszy dzień II Forum Rynku Zdrowia, mieliśmy zaszczyt wręczyć wyróżnienia przyznane przez zespół dziennikarski i Czytelników naszego miesięcznika. "Dobre Strony Rynku Zdrowia" przyznaliśmy w pięciu kategoriach: Lekarza, Menedżera, Polityka, Wydarzenia i Lidera Rynku Zdrowia (główny laur).

Główny laur dla Jerzego Millera

Tytuł Lidera Rynku Zdrowia otrzymał Jerzy Miller, prezes NFZ w latach 2004-2006. Zarówno w tej, jak i w pozostałych kategoriach, wybór nie był łatwy. Wszak osób, których aktywność stanowi ową dobrą stronę naszego lecznictwa, jest wiele. Wyboru dokonało kolegium redakcyjne „Rynku Zdrowia”, na podstawie kandydatur zgłoszonych przez przedstawicieli polskiej medycyny, organizacji działających w naszej służbie zdrowia oraz ekspertów i menedżerów rynku medycznego.

LAUREACI GŁOSOWANIA:

• Lider Rynku Zdrowia (główne wyróżnienie)
Jerzy Miller, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2004-2006.

• Lekarz Rynku Zdrowia:
Profesor Henryk Skarżyński, Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie

• Menedżer Rynku Zdrowia:
Marcin Halicki, Prezes Zarządu LUX-MED SA

• Polityk Rynku Zdrowia:
Andrzej Sośnierz, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, były dyrektor Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych

• Wydarzenie Rynku Zdrowia:
10-lecie prywatnych praktyk lekarzy rodzinnych w publicznym systemie ochrony zdrowia. Nagrodę, w imieniu środowiska lekarzy rodzinnych, odebrał Doktor Adam Windak, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

W październiku 2004 r., tuż po objęciu funkcji prezesa NFZ, Jerzy Miller powiedział w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej": "Mam poczucie, że wszedłem na pole minowe. W wojsku byłem, ale nie w jednostce saperskiej". W naszej ocenie"mimo że były szef NFZ nie jest saperem" pomyślnie rozbroił niejedną minę, której wybuch mógł istotnie zagrozić finansowej stabilności publicznego systemu opieki zdrowotnej.
Liczni Goście uroczystej Gali Rynku Zdrowia nagrodzili Jerzego Millera burzliwymi oklaskami. Sam laureat, wyraźnie wzruszony, wyznał skromnie, że nie byłby w stanie rozbroić wspomnianych min bez "całego zespołu świetnych saperów" z którymi przez dwa lata pracował w Funduszu.

Pełne uzasadnienie werdyktu, fotoreportaż i relacja z uroczystego wręczenia „Dobrych Stron Rynku Zdrowia” – w najbliższym wydaniu „Rynku Zdrowia”.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wydawca i Redakcja
Rynku Zdrowia

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH