Codzienna praca personelu opieki zdrowotnej niesie nieustanne narażenie na zakażenia. Zakłucia igłami to zagrożenie kontaktem z ponad 30 potencjalnie niebezpiecznymi patogenami, w tym wirusami zapalenia wątroby typu B i C oraz HIV. W Polsce brakuje modelu postępowania po kontakcie pracownika z materiałem zakaźnym.

Ten wieloaspektowy problem będzie tematem Ogólnopolskiego Kongresu Ekspozycji Zawodowej „Dbając o zdrowie - narażają zdrowie”.

Organizatorem Kongresu jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, które podjęło inicjatywę, by określić kierunek działań i przygotować środowisko medyczne do implementacji Dyrektywy Rady UE dotyczącej zapobiegania zranieniom ostrymi narzędziami w sektorze opieki zdrowotnej. Celem samego Kongresu jest zwrócenie uwagi na złożoność problemu ekspozycji zawodowej w ochronie zdrowia.

Wśród prelegentów znajdą się czołowi eksperci z zakresu ekspozycji zawodowej i zakażeń. Poruszą ważne aspekty poekspozycyjne związane ze skutkami zdrowotnymi, socjologicznymi, ekonomicznymi, prawnymi oraz ocenią modele zarządzania ryzykiem. Oddzielna dyskusja zostanie poświęcona głównym postanowieniom unijnej Dyrektywy, jak i jej implementacji w Polsce.

Więcej informacji: http://www.ptp.na1.pl
Organizator: Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie
Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH