Konferencja poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym wprowadzenia digitalizacji w ochronie zdrowia w państwach członkowskich UE, z wyszczególnieniem realizacji systemu e-Zdrowia w Polsce. Inicjatorem konferencji jest prof. Andrzej Górski, wiceprezes Polskiej Akademii Nauk.

Wykorzystanie narzędzi e-Zdrowia oraz budowa interoperacyjnych elektronicznych systemów zdrowotnych w poszczególnych państwach członkowskich i na poziomie Unii Europejskiej stanowi istotny potencjał dla systemu ochrony zdrowia, umożliwiający nie tylko wyjście naprzeciw potrzebom pacjenta, ale również pozwalający na bardziej efektywne finansowo zarządzanie w opiece zdrowotnej.

Realizację tych działań w znacznym stopniu wspiera Komisja Europejska, która przez ostatnie 20 lat sfinansowała ok. 450 projektów związanych z digitalizacją zdrowia, przeznaczając na ten cel kwotę ok. biliona euro. W Polsce, w oparciu o dyrektywy unijne, został przygotowany materiał "Kierunki informatyzacji e-Zdrowie Polska na lata 2011-2015.

Poglądy na temat zalet i słabych stron systemu e-Zdrowie przedstawią goście konferencji.

Zaproszenie wiceprezesa PAN do udziału w spotkaniu przyjęli: prof. Harvey V. Fineberg – prezes Instytutu Medycyny Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie; dr Peteris Zilgalvis i dr Siobhan O'Sullivan – przedstawiciele Komisji Europejskiej; dr Matthias von Schwanenflügel – reprezentujący niemieckie Ministerstwa Zdrowia;  prof. Romuald Krajewski – wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej; prof. Sławomir Majewski– prorektor ds. nauki i współpracy zagranicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr Leszek Sikorski – dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Konferencja odbędzie się w Pałacu Staszica w Warszawie, przy ul. Nowy Świat 72.

Więcej informacji: http://www.aktualnosci.pan.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH