To już IX konferencja w Zabrzu poświęcona robotom medycznym. Zainteresowanie poprzednimi jej edycjami widoczne wśród przedstawicieli świata nauki, medycyny i mediów sprawiło, że zakres tematyczny tegorocznego spotkania naukowców, projektantów, konstruktorów i użytkowników zajmujących się robotyką obejmie wszystkie zrobotyzowane urządzenia stosowane w medycynie.

Konferencja stanowi przegląd najciekawszych osiągnięć w dziedzinie robotyki medycznej w Polsce i na świecie.

Podczas konferencji planowane jest bezpośrednie połączenie z salą operacyjną Śląskiego Centrum Chorób Serca w celu demonstracji innowacyjnych, zrobotyzowanych technik operacyjnych. W czasie spotkania zostaną również zaprezentowane inne roboty uczestników konferencji.

Najlepsza praca wygłoszona w czasie konferencji, przygotowane przez młodego naukowca (w wieku do 30 lat), studenta, hobbysty zostanie nagrodzona statuetką Robina (nagroda jury) oraz Strzałą Robina (nagroda publiczności). Konkurs jest przewidziany głównie dla studentów i młodych naukowców, ale otwarty i dla zafascynowanych robotyką młodych ludzi nie związanych z uczelniami czy ośrodkami naukowymi.

Inicjatorem tej formuły spotkań odbywających się w siedzibie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w Zabrzu jest grono naukowców i konstruktorów polskiego robota chirurgicznego Robin Heart. Najbliższa konferencja będzie pierwszą organizowaną przez powstałe w ubiegłym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Robotyki Medycznej.

Szczegóły: conference.medicalrobots.eu
Organizator: Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Robotyki Medycznej

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH