Medical Media Solutions: publikacja "Pokonać Tabu"

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z publikacją "Pokonać Tabu". Projekt ukaże się 26 czerwca wraz z dziennikiem Rzeczpospolita. Jego celem jest pokazanie jak można radzić sobie z wieloma chorobami oraz uświadomienie pacjentów, że nie są osamotnieni w walce z nimi.

Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o problemach, które do tej pory stanowiły tabu. Na szczególną uwagę zasługują problemy z jakimi spotykają się pacjenci, m.in. z refundacją czy utrudnionym dostępem do leczenia.

Wydawca ma nadzieje, że będzie to swojego rodzaju inspiracja do tego, co należy zrobić, aby nie poddać się podczas walki z chorobą. Patronem medialnym projektu został Rynek Zdrowia.

Projekt otwiera wywiad z prof. Alicją Wiercińską-Drapało, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat współczesnych problemów chorób zakaźnych.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest walka o dostęp do leczenia chłoniaka Hodgkina, w szczególności warto zapoznać się z wypowiedziami pacjentów, którzy nie tylko zmagają się z chorobą, ale też zabiegają o środki finansowe, które zapewnią im możliwość nowoczesnego leczenia.

Godny polecenia jest też m.in. edukacyjny materiał na temat dostępu polskich pacjentek do leczenia farmakologicznego mięśniaków macicy. Tekst został wsparty opiniami: pacjentki Justyny Olszewskiej, dr. Grzegorza Południewskiego i Aliny Pulcer - prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi Magnolia.
 
Na łamach publikacji znalazła się również rozmowa z prof. Anną Boroń-Kaczmarską dotyczącą HIV, w którym zwraca się uwagę na fakt, iż każda kobieta ma prawo do satysfakcjonującego życia rodzinnego oraz urodzenia dzieci.

Polecamy także artykuł prof. Tomasza Sobówa mówiący o chorobie Alzheimera, która stanowi istotny problem dla osób w starszym wieku, ale też ich rodzin oraz wypowiedź prof. Haliny Bartosik-Psujek, dotyczącą wyzwań w leczeniu stwardnienia rozsianego i potrzeby dostępu do nowoczesnego leczenia.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH