Kraków: V Festiwal KultURO

Kraków, 23.09.2019 - 28.09.2019

W dniach 23-28 września br. w Krakowie odbędzie się piąta edycja Festiwalu KultURO. To niezwykłe wydarzenie łączące promocję profilaktyki badań układu moczowego ze sztuką.

W ramach Dni Otwartych Kliniki Urologii CM UJ oraz Specjalistycznego Szpitala im. S. żeromskiego (23-27 września br.) uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z wybitnymi specjalistami. Ponadto w tegorocznym programie znalazła się specjalna sesja dedykowana pacjentom i ich rodzinom - wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty.

Festiwal zakończy 28 września rockowy koncert „EndoPower i Przyjaciele”. Gospodarze wydarzenia, czyli grupa EndoPower, to niezwykłe połączenie urologii i ostrego muzycznego brzmienia. Trzon zespołu tworzą trzej profesorowie urologii: Piotr Chłosta, Marcin Słojewski i Tomasz Szydełko.

W tym roku zaproszenie do udziału w tym niezwykłym festiwalu przyjął Marek Piekarczyk, legenda polskiego rocka, były wokalista grupy TSA.

Festiwal KultURO to jedyne wydarzenie kulturalne, które łączy muzykę i sztuki wizualne z działaniami na rzecz profilaktyki układu moczowego. Profilaktyka ta jest niezwykle ważna, bo nowotwór prostaty jest obecnie drugim najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn, a rak nerki i pęcherza moczowego znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej występujących w populacji.

Minione edycje Festiwalu KultURO odbiły się szerokim echem zarówno w środowisku lekarskim, jak i pacjentów. - Zainteresowanie tak nietypową formą dyskusji o problemach chorób układu moczowego, a co za tym idzie Festiwalem, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować to przedsięwzięcie - mówi pomysłodawca wydarzenia, prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego, wybitny urolog, z zamiłowania muzyk, gitarzysta rockowej grupy EndoPower.

Szczegóły na stronie: festiwalkulturo.pl