Konferencja jest pierwszą z cyklu, w ramach realizowanego od kilku lat Programu "Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013".

To długofalowy program rozwoju systemu opieki zdrowotnej w woj. pomorskim, którego celem jest poprawa stanu zdrowia populacji – zwłaszcza w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób nowotworowych i cukrzycy.

Celem konferencji, która odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, jest podniesienie świadomości nauczycieli, którzy mają bezpośredni wpływ na postawy prozdrowotne uczniów, ich rodziców i opiekunów.

Konferencja jest adresowana do przedstawicieli szkół i przedszkoli: dyrektorów, pedagogów szkolnych, pielęgniarek szkolnych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. Z najnowszych badań w dziedzinie zdrowia publicznego wynika,  że wszelkie akcje w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia największą skuteczność osiągają w grupie wiekowej 4-6 lat.

Podczas gdańskiej konferencji ta problematyka zostanie przedstawiona w dwóch częściach. Pierwsza obejmie wystąpienia osób zaangażowanych w profilaktykę zdrowotną i promocję zdrowia, m.in. z Państwowego Zakładu Higieny, Uniwersytetu Warszawskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjaliści określą wpływ zaburzeń odżywiania na rozwój i stan zdrowia w zakresie m.in. zaburzeń endokrynologiczno-metabolicznych, ortopedycznych, stomatologicznych.

W drugiej części przewidziano prezentacje dotyczące zdrowego stylu życia: zdrowej diety, aktywności fizycznej, aspektów psychologicznych.

Organizatorzy: Sejmik Województwa Pomorskiego i Zarząd Województwa Pomorskiego,  tel. 58/ 32 68 267; e-mail: sejmik@woj-pomorskie.pl; www.woj-pomorskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH