Konferencja jest podsumowaniem pracy pracowników Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medium UJ z Krakowa, w ramach europejskiego programu Zdrowia Publicznego nad pierwszym etapem projektu MIGHEALTHNET.

W 17 krajach Europy zostały zebrane zasoby informacji i stworzono sieć ludzi oraz instytucji, której celem jest ułatwienie dostępu do wszelkich danych, opracowań związanych ze zdrowiem migrantów i mniejszości, co ma służyć dalszym badaniom naukowym i efektywnym działaniom w poszczególnych krajach i w skali całej Europy.

Konferencja kierowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką zdrowia oraz zagadnieniami integracji i wyrównywania szans migrantów oraz mniejszości. Cele konferencji: przedstawienie założeń i wyników międzynarodowego projektu MIGHEALTHNET, realizowanego w 17. krajach europejskich w ramach programu Zdrowia Publicznego DG SANCO; propagowanie dobrych rozwiązań organizacyjnych, prezentowanie efektywnych działań w zakresie prewencji chorób i promocji zdrowia oraz innych przykładów tzw. dobrej praktyki w zakresie zdrowia migrantów; prezentacja i poddanie ocenie polskiego portalu www.mighealth.net/pl

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy przewidują możliwość dofinansowania kosztów podróży tym osobom, które mają trudności w pozyskaniu środków na  ten cel. W tej sprawie prosimy o wcześniejszy, indywidualny kontakt z organizatorami. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH