Jak walidować proces manualnego i maszynowego przygotowania narzędzi medycznych? Czy powierzchnie są źródłem transmisji patogenów? Jak monitorować czystość powierzchni? Jak egzekwować najwyższą jakość usług sprzątania od firm sprzątających? Co nowego proponuje nauka w profilaktyce zakażeń?

O tym m.in. rozmawiać będą uczestnicy Konferencji VIII Dni Higieny, która z inicjatywy firmy Ecolab odbędzie się w dniach 25-27 września w Iławie.

Według danych Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych, częstość zakażeń szpitalnych w naszym kraju szacowana jest na poziomie 7-10% ogółu hospitalizowanych, a wskaźnik śmiertelności dla wszystkich form klinicznych zakażeń - na poziomie 6,9% (dane z najnowszej publikacji Polskiego Stowarzyszenia  Pielęgniarek Epidemiologicznych, Zeszyt XIII "Higiena rąk w placówkach ochrony zdrowia").

Dni Higieny to jedno z najważniejszych spotkań, na których specjaliści mają szanse wymienić się doświadczeniami w walce z zakażeniami. Tegoroczna konferencja to już ósme spotkanie poświęcone tej tematyce. Pierwszą taką konferencję firma Ecolab zorganizowała 14 lat temu; od tamtej pory organizowana jest regularnie co dwa lata.

Spotkanie ma charakter interdyscyplinarny, a zaproszeni goście to eksperci z kraju i zagranicy, lekarze epidemiolodzy i pielęgniarki epidemiologiczne oraz inni pracownicy służby zdrowia.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione najnowsze metody walidacji przygotowania narzędzi medycznych zarówno w procesie maszynowym jak i manualnym. Szczegółowo o tym opowiedzą wybitni eksperci z AKI (Grupy Roboczej ds. Przygotowania Instrumentarium Medycznego) oraz DGHM (Niemieckiego Towarzystwa Higieny i Mikrobiologii) i VAH (Stowarzyszenia Higieny Stosowanej) w Niemczech.

Podczas konferencji zostanie dogłębnie poruszony temat znaczenia mycia i dezynfekcji powierzchni i możliwości monitorowania jej czystości. Po raz pierwszy w historii tej konferencji odbędzie się dyskusja przy okrągłym stole z udziałem zaproszonych ekspertów i praktyków z Polski, USA i z Rosji, którzy mieli już okazję stosować system EnCompass.

Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Organizator: firma Ecolab.

Więcej o konferencji: www.dnihigieny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH