W ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, Rzecznik Praw Pacjenta organizuje konferencję pt. "Seniorzy w systemie ochrony zdrowia", która odbędzie się 14 listopada br. w Warszawie.

Z przeprowadzonej przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta analizy problemów sygnalizowanych przez starszych pacjentów wynika, że istnieje duża potrzeba popularyzowania samych praw pacjenta i sposobów ich dochodzenia, ale także zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację seniorów w całym systemie ochrony zdrowia, która niejednokrotnie - co wynika z doświadczeń Biura - nie jest korzystna.

Podczas konferencji zaplanowano szereg wystąpień dotyczących: najczęściej łamanych praw starszych pacjentów, obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej w Polsce, działań prowadzonych w ramach polityki senioralnej realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia, stanu zdrowia w kontekście jakości życia osób starszych oraz roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku w podnoszeniu świadomości zdrowotnej osób starszych.

Częścią konferencji jest również panel dyskusyjny, który poświęcony będzie problemom, jakie starsi pacjenci napotykają korzystając ze świadczeń zdrowotnych.

Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli organów administracji publicznej, specjalistów w zakresie problematyki osób starszych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29 (sala kameralna - wejście od ul. Jarzębskiego); konferencja odbędzie się 14 listopada 2012 r. godz. 10.00-14.00.

Kontakt:
Agata Skrętowska
Zespół Prasy i Promocji Biura Rzecznika Praw Pacjenta
promocja@bpp.gov.pl; tel. 22 53 28 221; 22 53 28 217

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH