Konferencja skierowana jest do pielęgniarek zarządzających w pielęgniarstwie, naukowców, nauczycieli akademickich, których zadaniem jest przygotowanie kadry pielęgniarskiej do pracy z wykorzystaniem ICNP (International Classification for Nursing Practice). Jest to narzędzie do ujednolicenia terminologii w pielęgniarstwie, odpowiednikiem lekarskiej ICD.

Postanowienie stworzenia Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP podjęto w wyniku dostrzeżenia potrzeby opisu zjawisk opieki pielęgniarskiej nad pacjentem.

Wspólna terminologia używana do opisu elementów praktyki pielęgniarskiej (czyli czynności wykonywanych przez pielęgniarki, w odniesieniu do szczególnych potrzeb człowieka lub stanu pacjenta, w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów) pozwala na określenie praktyki pielęgniarskiej w sposób pozwalający na jej porównanie w czasie, między ośrodkami klinicznymi, populacjami pacjentów i obszarami geograficznymi.

Ujednolicona terminologia pozwala również na identyfikację szczególnego wkładu pielęgniarki w pracę multidyscyplinarnego zespołu opieki zdrowotnej. ICNP umożliwia pielęgniarkom na całym świecie systematyczną dokumentację ich pracy z klientami indywidualnymi, rodzinami i społecznościami poprzez zastosowanie standardowych opisów diagnoz, interwencji i wyników pielęgniarskich.

Celem Konferencji jest zapoznanie jej uczestników z ICNP, przedstawienie prac polskiego zespołu ICNP, oraz  z funkcjonowaniem Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej w szpitalach w innych krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH