W dniach 11-12 września 2015 r. odbędzie się w Krakowie międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa "Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych. 90-lecie powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie".

Celem międzynarodowej konferencji naukowo-szkoleniowej jest prezentacja dorobku i perspektyw kształcenia, praktyki oraz badań naukowych w pielęgniarstwie w nawiązaniu do historii 90-lecia powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie.

Konferencja przypadająca w dziewięćdziesiątą rocznicę powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie będzie szczególną okazją do refleksji z perspektywy historycznej nad stanem obecnym i przyszłością pielęgniarstwa.

Tematem konferencji będzie innowacyjność w kształceniu pielęgniarek, praktyce i badaniach naukowych. Zostaną podjęte zagadnienia: kształcenia pielęgniarek, bezpieczeństwa pacjenta, opieki holistycznej, kontaktu terapeutycznego, współpracy w zespole interprofesjonalnym, zagadnienia etyczne i prawne w praktyce i badaniach, znaczenie nauk podstawowych i nowych technologii oraz perspektywy opieki zdrowotnej w kolejnych dekadach.

Zaplanowano również panel dyskusyjny poświęcony kierunkom zmian w teorii i praktyce pielęgniarskiej oraz liczne warsztaty i sesje posterowe.

W drugim dniu konferencji odbędzie się Zjazd Absolwentów Pielęgniarstwa. Konferencja będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń szerokiego grona ekspertów z Polski i z zagranicy - naukowców, nauczycieli akademickich, kadry zarządzającej jednostkami ochrony zdrowia i praktyków.

Organizatorzy: Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM, a współorganizatorami: Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Urząd Miasta Krakowa i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Miejsce: Auditorium Maximum UJ ul. Krupnicza 33, Kraków

Szczegóły na stronie: www.pielegniarstwo2015.cm-uj.krakow.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH