Konferencja jest organizowana przez Polską Akademię Nauk w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie najważniejszych zagadnień związanych z zarządzaniem nanonauką i nanotechnologią oraz etycznymi aspektami tych dziedzin.

Szczególny nacisk zostanie położony na omówienie przestrzegania przez państwa członkowskie dobrowolnego Kodeksu postępowania dotyczącego odpowiedzialnego prowadzenia badań w dziedzinie nanonauk  i nanotechnologii (Code of Conduct for responsible nanosciences and nanotechnologies research ) przyjętego przez Komisję Wspólnot Europejskich  na posiedzeniu w dniu 7 lutego 2008 roku.

W Warszawie zostaną również zaprezentowane rezultaty wybranych projektów unijnych związanych z tematyką konferencji oraz różnorodne europejskie inicjatywy dotyczące zarządzania  i etycznych aspektów badań w dziedzinie nanaonauki i nanotechnologii.

Patronat nad imprezą objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka oraz Prezes PAN prof. Michał Kleiber.

Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministerstw i komitetów bioetycznych państw UE oraz eksperci, przedstawiciele przemysłu, organizacji pozarządowych i międzynarodowych.

Organizator: Polska Akademia Nauk.

Szczegóły: www.nanoethics2011.pan.pl


Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH