W dniach od 21 do 22 listopada 2014 r. w Hotelu Ossa Congress & Spa k. Rawy Mazowieckiej odbędzie się konferencja "Damage Control Surgery - od Pola Walki do Centrum Urazowego", będąca częścią obchodów 50-lecia istnienia Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Członkowie Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego konferencji, którym przewodniczy prof. Marek Maruszyński, to wybitni lekarze i naukowcy tworzący zespół osób ściśle związanych z opieką nad chorym po urazie.

Konferencja stanowi swoistą debatę o najważniejszych problemach, dylematach i wyzwaniach, przed którymi stoją osoby tworzące system opieki nad chorym po urazie. Wydarzenie połączy najnowsze doniesienia naukowe z doświadczeniami praktyków pochodzące bezpośrednio ze szpitali w Polsce, Iraku i Afganistanie.

W ramach Konferencji odbędą się wykłady zaproszonych ekspertów z kraju i za granicy, dyskusje okrągłego stołu i prezentacje plakatowe.

Tematyka obrad: damage control w zaopatrywaniu obrażeń okolic ciała i układów; postępowanie w oparzeniach; wstrząs krwotoczny i postępy w transfuzjologii klinicznej; anestezja i intensywna terapia w ciężkich obrażeniach ciała; doświadczenia i postępy medycyny wojskowej; zespół urazowy, algorytm diagnostyczno-terapeutyczny, rejestr chorych po urazach; przedszpitalne działania ratunkowe w obrażeniach ciała; organizacja systemu opieki nad chorym po urazie - doświadczenia polskie i międzynarodowe; pielęgniarstwo ratunkowe w opiece nad chorym po urazie.

Szczegółowe informacje: damagecontrol.wim.mil.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH