Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na konferencję "Kompleksowa opieka kardiologiczna u chorego z rozpoznaniem onkologicznym w polskich warunkach" (Kielce, 15-16 grudnia 2016 r.).

Konferencja będzie okazją do zapoznania się z aktualnościami z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń kardiologicznych u chorych z rozpoznaną chorobą nowotworową, a także możliwością wymiany doświadczeń pomiędzy kardiologami i innymi specjalistami z różnych ośrodków onkologicznych w Polsce.

Wśród wykładowców autorytety polskiej kardiologii, między innymi z Centrum Onkologii - Instytutu im. M. Skłodowskiej - Curie w Warszawie, Instytutu Kardiologii w Aninie, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Kliniki Krążenia Płucnego i Chorób Zakrzepowo - Zatorowych CMKP w Warszawie a także specjaliści z ośrodków onkologicznych z całej Polski.

Specjaliści będą dyskutować o współczesnych trendach w organizacji kardioonkologii na świecie, stanowisku Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) z 2016 r. dotyczącym toksycznego wpływu leczenia onkologicznego na układ sercowo-naczyniowy, chorobie wieńcowej i niewydolności serca u pacjentów onkologicznych, profilaktyce przeciwzakrzepowej u chorych z chorobą nowotworową.

Ponadto uczestnicy będą rozmawiać o zaburzeniach rytmu serca w trakcie terapii antynowotworowej, nowych lekach onkologicznych i najczęstszych problemach kardiologicznych wynikających z ich stosowania, doświadczeniach polskich ośrodków kardiologicznych i onkologicznych w opiece nad chorym onkologicznym, planowanych projektach, badaniach klinicznych.

Miejsce: Kielce, Hotel Binkowski, ul. Szczepaniaka 42.
Organizator: Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Program i rejestracja uczestników: https://www.onkol.kielce.pl/pl/aktualnosci/zaproszenie-na-konferencje-kompleksowa-opieka-kardiologiczna-u-chorego-z-rozpoznaniem

Wydarzeniu patronuje Ogólnopolskie Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych oraz Świętokrzyska Izba Lekarska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH