Kampania prasowo-internetowa "Pokonać tabu"

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kampanią prasowo-internetową "Pokonać tabu". Projekt ukazuje się już dziś wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

Publikację otworzy wypowiedź Mirosława Zielińskiego, prezesa Krajowego Forum na rzecz Terapii Chorób Rzadkich, który w wywiadzie podkreśla jak ważne jest stworzenie rzetelnego, kompleksowego Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.

Jednym z głównym tematów kampanii jest wirusowe zapalenie wątroby typu C. Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie szczegółowo wyjaśniła czym jest oraz w jaki sposób może dojść do zakażenia wirusem HCV. Natomiast Barbara Pepke, prezes Fundacji Gwiazda Nadziei podjęła temat wsparcia dla Pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

Prof. Wojciech Kozubski, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii UM Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zgodził się przybliżyć czytelnikom temat stwardnienia rozsianego (SM). Szczególną uwagę zwrócił na istotę konsekwencji w leczeniu pacjenta oraz w jaki sposób cel terapii może zostać osiągnięty.

Na łamach publikacji poruszyliśmy też temat hemofilii. Barbara Pieczyńska, prezes Poznańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię udzieliła komentarza w kontekście znaczenia kompleksowej opieki dla osób zmagających się z tą chorobą.

Prof. Paweł Śliwiński, kierownik II Kliniki Chorób Płuc Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie mówi o tym jak żyją osoby cierpiące na POChP, natomiast dr hab. Jolanta Sykut-Cegielska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii metabolicznej wyjaśniła na czym polegają choroby metaboliczne oraz jak ważna jest specjalna dieta, która powinna być prowadzona przez całe życie.

Twarzą publikacji została Karolina Ciężart - młoda, energiczna dziewczyna, która boryka się ze stwardnienie rozsianym..

Publikacja w wersji online:
http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2016/03/pokonac_tabu_mms.pdf

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH