Organizowane po raz czwarty Sympozjum EBHC jest wyjątkową inicjatywą edukacyjną dla uczestników z Polski oraz innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Daje możliwość spotkania z ekspertami z Polski, Europy i świata. Jest to również okazja do swobodnej wymiany poglądów z przedstawicielami ministerstw i funduszów zdrowia oraz reprezentantami europejskich środowisk medycznych i biznesowych.

Przewodnim motywem tegorocznego Sympozjum EBHC jest pricing, czyli kształtowanie cen produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Ustalanie cen stanowi ważny instrument polityki zdrowotnej państwa. Ewolucja systemów zdrowotnych w krajach wysokorozwiniętych zmierza w kierunku kontroli cen leków i wyrobów medycznych tak, aby wydatki miały racjonalny charakter.

Przejrzystość regulacji cen produktów leczniczych, do której wprost odwołuje się dyrektywa Rady UE (89/105/EEC z dnia 21.12.1988) zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

W ramach IV Sympozjum omówione zostaną systemy ustalania cen refundowanych produktów leczniczych i wyrobów medycznych, zagadnienia wpływu aranżacji refundacyjnych na poziom cen, mechanizmy i techniki negocjacyjne, a także zasady oceny innowacyjności oparte na HTA. Tematyka mechanizmów pricing’owych i umów podziału ryzyka zostanie przedstawiona przez wybitnych praktyków ze świata.

Sympozjum odbędzie się w Krakowie w Auli Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH