IV Kongres Szpitali Prywatnych

3 czerwca 2014 r. w Warszawie odbędzie się IV Kongres Szpitali Prywatnych. To cykliczne wydarzenie, które wpisało się już w harmonogram najważniejszych konferencji sektora ochrony zdrowia w Polsce.

W tym roku Kongres będzie miał szczególny charakter, gdyż czas jego organizacji zbiega się z 25. rocznicą znaczących dla Polski i jej gospodarki wydarzeń jak pierwsze wybory do Sejmu, które wpłynęły na zmianę ustroju politycznego, pierwsze od czasu II Rzeczpospolitej wybory do Senatu.

- W związku z tym gościem specjalnym kongresu będzie premier Jerzy Buzek, który powie o tym, jakie perspektywy na rozwój miała Polska w roku 1989 i co się od tego czasu zmieniło, jeśli chodzi o system ochrony zdrowia. Tych zagadnień będzie dotyczył także panel dyskusyjny  po wystąpieniu premiera Buzka - informuje Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.

- Zmiany ustrojowe w Polsce umożliwiły powstanie prywatnych podmiotów w ochronie zdrowia. Jednak, choć działają sprawnie od wielu lat, mam nieodparte wrażenie, że ciągle muszą uzasadniać swoje istnienie, a zwłaszcza funkcjonowanie w publicznym systemie opieki zdrowotnej. Tymczasem w krajach Europy Zachodniej  prywatny sektor jest bardzo często równorzędnym graczem z państwową ochroną zdrowia - dodaje prezes Sokołowski.

W bieżącym roku mija także 15 lat funkcjonowania ubezpieczeniowego systemu w ochronie zdrowia oraz 10 lat od uchwalenia jego „konstytucji” czyli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Jak co roku do udziału w Kongresie zostaną zaproszeni przedstawiciele władz, politycy, inwestorzy, właściciele jak i zarządzający podmiotami leczniczymi. W tym roku organizatorzy chcą skupić szczególną uwagę na dwóch najważniejszych zagadnieniach, tj. roli, znaczeniu i potencjale szpitali prywatnych w publicznym sektorze ochrony zdrowia oraz kwestii jakości i standardów medycznych w leczeniu szpitalnym.

Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1

Szczegóły i rejestracja: www.kongresszpitaliprywatnych.com

Organizatorzy: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Pracodawcy RP, Instytut Zdrowia i Demokracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH