Dobre doświadczenia związane z I Zachodniopomorskim Forum Samorządowym Profilaktyki i Promocji Zdrowia pokazały, jak ważna jest integracja środowisk podejmujących wyzwania ochrony zdrowia.

Dzięki współpracy, wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu nowych kontaktów możemy realizować nowatorskie przedsięwzięcia i projekty, których wcześniejsza realizacja nie była możliwa - informują organizatorzy II Zachodniopomorskiego Forum Samorządowe Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Zaangażowanie i praca przedstawicieli różnych sektorów na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia w znaczący sposób wpływa na budowanie potencjału zdrowotnego mieszkańców województwa. Wspieranie realizacji polityki zdrowotnej regionu oraz dostrzeganie celowości realizacji przedsięwzięć na rzecz zdrowia jest dowodem wysokiej świadomości potrzeb w tym zakresie.

Celem II Forum jest wymiana doświadczeń, analiza problemów i osiągnięć jednostek ochrony zdrowia oraz organizacji pożytku publicznego z terenu województwa zachodniopomorskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej oraz zadań publicznych obejmujących profilaktykę i promocję zdrowia.

Podczas II Forum przedstawione zostaną także lokalne działania i inicjatywy o charakterze profilaktycznym na przykładzie poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pożytku publicznego.

W tym roku spotkanie zostało zaplanowane w trzech obszarach:
• Sesji wykładowej pn. „Wielosektorowa odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców województwa - oddziaływanie różnych środowisk i wymiana doświadczeń”
• Sesji seminaryjno-warsztatowej pn. „Jak budować, wdrażać i realizować strategie profilaktyczne”
• Części otwartej pod hasłem „Twoje zdrowie jest Ci bliskie”: wystawiennictwo stoisk programów zdrowotnych i związanych z promocją zdrowia.

Organizator:
Wydział Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
ul. Starzyńskiego 2
70-506 Szczecin
Tel.: 91/ 44 16 200
Faks: 91/ 44 16 215
www.wz.wzp.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH