Program Międzynarodowej Wymiany Ratowników Medycznych kierowany jest obecnie do polskich i amerykańskich ratowników. Ma na celu wzajemne poznanie systemów ratownictwa medycznego obowiązującego w Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz

Międzynarodowa Wymiana Ratowników Medycznych pozwoli na poprawę obowiązujących standardów oraz szeroko pojęty rozwój systemu ratownictwa, m.in. poprzez: budowę partnerstwa pomiędzy instytucjami publicznymi, organizacjami zawodowymi a instytucjami naukowymi oraz współpracę z firmami komercyjnymi.

Program pozwoli stworzyć stałe formy współdziałania wewnątrz systemu (pomiędzy służbą zdrowia a Państwową Strażą Pożarną, samorządami) oraz współpracy między systemami ratownictwa w Polsce i USA. Już trwająca współpraca pozwala na wykorzystywanie nowatorskich technik operacyjnych w ratownictwie medycznym i wiedzy z zakresu zarządzania odmiennymi modelami ratownictwa.

W trakcie konferencji uczestnicy jej obu edycji zaprezentują swoje spostrzeżenia z pobytu w Stanach Zjednoczonych oraz wezmą udział w wykładach i ćwiczeniach z zakresu ratownictwa medycznego. Dodatkową atrakcją konferencji jest pełnowymiarowy kurs z zakresu podstawowych zabiegów ratujących życie z użyciem defibrylatora AED (Basic Life Support – AED).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH