Kongres organizowany jest wspólnie przez Polskie Towarzystwo Rehabilitacji i Polskie Towarzystwo Fizjoterapii pod auspicjami Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk. To pierwsze spotkanie przygotowane wspólnie przez te towarzystwa naukowe. Odbędzie się w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie (ul. Stokłosy 3).

W ostatnich latach obserwujemy stały postęp w naukach podstawowych, pozwalający na lepsze zrozumienie patofizjologii chorób narządu ruchu i innych schorzeń, a co za tym idzie – udoskonalenie ich diagnostyki i możliwości leczenia. Rozwijane są nowe kierunki fizjoterapii oraz doskonalone metody leczenia dotychczas stosowane.

Coraz większe znaczenie we współczesnej medycynie odgrywa kompleksowe i holistyczne podejście do pacjenta. Spotkanie członków dwóch dużych towarzystw naukowych zajmujących się rehabilitacją pozwoli na wymianę doświadczeń i umożliwi nowe spojrzenie na dotychczasowe problemy. Organizatorzy kongresu liczą, że spotkanie to zaowocuje nowymi kierunkami rozwoju terapii i służyć będzie doskonaleniu warsztatu zawodowego.

Kongres kierowany jest do specjalistów rehabilitacji i fizjoterapii, ortopedów, traumatologów, chirurgów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH