W dniach 29-30 września br. w Warszawie odbędzie się I Kongres Zdrowia organizowany przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

W warsztatach i spotkaniach podczas Kongresu wezmą udział eksperci z zakresu medycyny, ekonomii oraz administracji publicznej. W trakcie dwudniowych obrad poruszone zostaną tematy ważne z perspektywy państwa i obywateli.

Pierwszego dnia zostało zaplanowanych szesnaście warsztatów tematycznych, wśród nich dotyczące: panoramy szpitali a panoramy potrzeb, roli pacjenta w systemie opieki zdrowotnej, inwestycji w zdrowie, paradygmatu odwróconej piramidy świadczeń, opieki koordynowanej, nowoczesnej medycyny pracy, jakości jako wartości dla pacjenta. 

Debaty plenarne zostaną poprzedzone pracami i dyskusjami grup eksperckich skupionymi na poszczególnych zagadnieniach. Następnie pierwszego dnia Kongresu będą one omówione, a kluczowe obserwacje i rekomendacje zostaną zebrane w zwarte opracowanie i przedstawione w ramach debaty plenarnej drugiego dnia.

Mottem pierwszej edycji Kongresu jest hasło: „Zdrowy obywatel, zdrowa Polska”, a głównym celem jest pokazanie, że silna gospodarka może opierać się jedynie na zdrowym społeczeństwie.

Organizator Kongresu: Pracodawcy RP.

Współorganizatorzy: dziennik Rzeczpospolita, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Polska Federacja Szpitali, Porozumienie Zielonogórskie i Pracodawcy Medycyny Prywatnej.

Partnerem merytorycznym Kongresu jest Instytut Zdrowia i Demokracji.

Szczegółowe informacje: www.kongreszdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH