I Konferencja Naukowa ExPAND

27 maja 2015 r. odbędzie się w Warszawie I Konferencja Naukowa ExPAND, organizowana przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne oraz Europejską Sieć na rzecz Zmian w Polityce Zdrowotnej Dotyczącej Cukrzycy (European Policy Action Network on Diabetes, ExPAND).

Cukrzyca, jako jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, podobnie jak nowotwory czy choroby układu krążenia stanowi poważne wyzwanie systemowe i zasługuje na szczególną uwagę podczas kształtowania modelu opieki zdrowotnej.

W działania te powinni zaangażować się najważniejsi interesariusze systemu ochrony zdrowia, liderzy opinii, eksperci medyczni, parlamentarzyści, deputowani do Parlamentu Europejskiego.

Dlatego właśnie powołana została Europejska Sieć na rzecz Zmian w Polityce Zdrowotnej Dotyczącej Cukrzycy (The European Policy Action Network on Diabetes, ExPAND), która skupia czołowych parlamentarzystów z całej Europy, wybitnych klinicystów, stowarzyszenia diabetologiczne i organizacje pacjenckie.

Podczas konferencji zostaną przedstawione priorytety programu ExPAND, które odnoszą się do wyzwań w obszarze profilaktyki, kontroli choroby oraz edukacji. Udział w konferencji wezmą polscy i zagraniczni eksperci, którzy przedstawią rozwiązania systemowe w zakresie opieki nad pacjentami diabetologicznymi.

Miejsce konferencji: Polska Akademia Nauk (s. Marii Skłodowskiej-Curie nr 126), ul. Nowy świat 72 w Warszawie (w godz. 10:00-14:00).

Przed konferencją zaplanowano briefing medialny (godz. 9.30), który odbędzie się w miejscu konferencji o godz. 9:30. Podczas briefingu przedstawiony zostanie cel i idea inicjatywy.

Kontakt: tel. 604 937 400
kontakt@expandpolska.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH