Poszukiwaniu kompromisu pomiędzy możliwościami kardiologii inwazyjnej udowodnionymi w nauce i zalecanymi przez światowe towarzystwa naukowe a możliwościami finansowymi systemu zdrowotnego w Polsce poświęcona będzie debata "Regulacje i innowacje w kardiologii - perspektywy na rok 2013".

AGENDA

Program debaty

0,1 MB
typ pliku: Prezentacja PDF

Debata towarzyszy 13. Międzynarodowym Warsztatom Kardiologii Interwencyjnej organizowanym w Krakowie z udziałem ponad 1 200 kardiologów z całego świata.

Przykładem innowacyjnej procedury, która dotychczas nie znalazła się w katalogu świadczeń finansowanych dla pacjentów przez NFZ jest hipotermia  stosowana u chorych po nagłym zatrzymaniu krążenia. Wprowadzona zgodnie z międzynarodowymi zaleceniami przez wiodące ośrodki kardiologiczne w kraju, w tym m.in. Szpital Uniwersytecki w Krakowie, u chorych po ustaniu akcji serca  znacząco redukuje neurologiczne konsekwencje niedotlenienia mózgu.Dotychczas procedura nie jest jednak finansowana przez NFZ.

Debata "Regulacje i innowacje w kardiologii - perspektywy na rok 2013" odbędzie się w czwartek 29 listopada od godziny 14.30 do 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek 25). Kardiolodzy i politycy zdrowotni rozmawiać będą m.in. o znaczeniu nowych leków i innowacyjnych technologii oraz możliwości ich wdrożenia do codziennej praktyki klinicznej. Omawiane będą także procedury medyczne z zakresu kardiologii inwazyjnej finansowane ze środków NFZ i budżetu Ministra Zdrowia.

Po zakończeniu debaty, ok. godz.16.00 zaplanowano konferencję prasową.

Szczegóły: www.nfic.pl

Organizator: Instytut Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program debaty wraz z uczestnikami - załączony w formacie pdf.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH