26 lutego br. odbędzie się w Warszawie debata ekspertów dotycząca raportu pt. "Analiza dostępności do leczenia onkologicznego oraz finansowania świadczeń z zakresu chemioterapii ze szczególnym uwzględnieniem nowych terapii onkologicznych".

Przesłanką do podjęcia dyskusji na ten temat jest potrzeba wdrożenia rozwiązań systemowych zapewniających pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie prezentacja wyników badań opisanych w raporcie, definiujących aktualny potencjał świadczeniodawców, jak i zapotrzebowanie na świadczenia z zakresu chemioterapii, onkologicznych programów lekowych oraz chemioterapii niestandardowej. Uczestnicy debaty podejmą próbę zdefiniowania barier i uwarunkowań dostępu do nowoczesnych technologii lekowych stosowanych w onkologii.

Celem debaty jest dyskusja nad zaproponowanymi przez ekspertów Uczelni Łazarskiego propozycja ompleksowych rozwiązań systemowych umożliwiających finansowanie nowych terapii onkologicznych - od momentu rejestracji produktu leczniczego w Unii Europejskiej do wydania dla leku pierwszej decyzji refundacyjnej przez Ministra Zdrowia.

Rozwiązania te zostały zaprojektowane jako świadczenia opieki zdrowotnej możliwe do implementacji w ramach obecnie funkcjonujących aplikacji rozliczeniowych publicznego płatnika. Uwzględniają zarówno potrzebę stałej kontroli wydatków publicznych związanych z finansowaniem nowych terapii onkologicznych, jak i konieczność przeprowadzenia pełnego procesu refundacyjnego i oceny technologii medycznej dla każdego nowego leku.

W debacie wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Onkologii Klinicznej oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Organizator:
Instytutu Organizacji Ochrony Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
tel. +48 22 54 35 545

Miejsce debaty: siedziba uczelni w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, s. 130. Początek o godz. 12.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH