Jesienne Spotkania Naukowe to coroczne spotkania radiologów oraz klinicystów z innych dyscyplin klinicznych, organizowane przez Fundację Spotkania Naukowe.

 Spotkania obejmują zagadnienia związane z diagnostyką obrazową w szerokim ujęciu klinicznym oraz badawczym, służą pogłębianiu wiedzy w tym zakresie oraz dyskusjom nad nierozwiązanymi problemami.

Tegoroczne Spotkania poświęcone będą zagadnieniom diagnostyki obrazowej chorych z wrodzonymi i nabytymi wadami odporności. Tematyka obejmować będzie diagnostykę obrazową u chorych z zespołami niedoborów immunologicznych, z głównym naciskiem na problemy diagnozowania chorych po przeszczepach narządów oraz osób zakażonych HIV.

Uczestnicy spotkań – zarówno klinicyści jak i lekarze diagności – będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i wziąć udział w sesji poświęconej interpretacji unikalnych przypadków.

Patronat naukowy sprawują: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie; Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka; Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przy udziale  Katedry Radiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Kliniki Hepatologii i Niedoborów Immunologicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Raport ze spotkań będzie dostępny na stronie internetowej www.spotkanianaukowe.pl  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH