9. Środkowoeuropejski Kongres Reumatologiczny CECR 2012

Kongres jest cyklicznym spotkaniem naukowym odbywające się co dwa lata i stanowi ono wspólne przedsięwzięcie Towarzystw Reumatologicznych z sześciu krajów: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier.

W tym roku organizacja kongresu powierzona została Polskiemu Towarzystwu Reumatologicznemu, a siedzibą kongresu będzie Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kongres połączony jest z 3. Krajowymi Spotkaniami Reumatologicznymi.

Wśród zaproszonych gości potwierdzili udział znani reumatolodzy, immunolodzy, interniści, kardiolodzy; w sumie 27 osób z zagranicy i 20 z Polski, w tym m.in.: prof. Josef Smolen, prof. Maxime Dougados i prof. Karel Pavelka. Przewiduje się, że w kongresie uczestniczyć będzie ok. 700 osób. Obecni będą także członkowie stowarzyszeń chorych.

Honorowym gościem kongresu w trzecim dniu jego trwania będzie były Prezydent RP Lech Wałęsa. Nad kongresem patronat objęli Prezydent Miasta Krakowa oraz Rektor UJ.

Podczas kongresu szczególny nacisk będzie położony na praktyczne aspekty rozpoznawania i leczenia schorzeń reumatycznych. Spotkanie będzie również okazją do omówienia wyników najnowszych badań naukowych i uzgodnienia optymalnej strategii zapobiegania i leczenia chorób reumatycznych.

Dodatkowe informacje: dr Jacek Olas, tel.: 505 013 654, e-mail: jaceol@poczta.onet.pl
Organizator: Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, Oddział Małopolski
Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla, MCRIR
Al. Focha 33
30-119 Kraków
e-mail: konferencja2012@dietl.krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH