31 marca 2016 r. upływa termin zgłaszania prac do konkursu dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra". To jubileuszowa, 10. edycja tego prestiżowego konkursu.

Organizowany przez firmę Servier konkurs "Kryształowe Pióra" wraz z uroczystością ogłoszenia wyników już od 10 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w środowisku dziennikarskim ciesząc się, z roku na rok, coraz większym zainteresowaniem, co ma odzwierciedlenie w stale rosnącej liczbie przesłanych do biura konkursu zgłoszeń.

Konkurs cieszy się również wysokim uznaniem wśród samych dziennikarzy, gdyż kryteria oceny zgłoszonych prac i wyłonienia laureatów są często porównywane przez nich z tymi stosowanymi w zachodnioeuropejskich konkursach. 

Jest to wydarzenie skierowane głównie do dziennikarzy medycznych i społecznych, mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnokrajowym lub regionalnym.
 
Prace konkursowe są zgłaszane w czterech kategoriach:
• Choroby serca - rosnące zagrożenie
• Depresja - przełamać tabu
• Cukrzyca - wygrać z postępem choroby
• Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najbardziej powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca oraz depresja, a także choroby nowotworowe.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 kwietnia 2015 roku a 31 marca 2016 roku. 

Zgłoszenia
Prace należy wysłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres Biura Konkursu do dnia 31 marca 2016 roku. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronach:
www.servier.pl
www.forumprzeciwdepresji.pl
www.dbajoserce.pl

Biuro Konkursu
kom. +48 664 118 134; e-mail: konkurs@enees.pl
ul. Orzechowa 1
05-520 Konstancin-Jeziorna

Patronat merytoryczny nad tegoroczną X edycją konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne,  Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Patronat medialny objął Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia oraz miesięcznik i portal Rynek Zdrowia.

KP.jpg
KP.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH