Żywiec: NIK pozytywnie ocenia przygotowanie do budowy szpitala w formule PPP

Katowicka Delegatura Najwyższej Izby Kontroli pozytywnie oceniła działania Starostwa Powiatowego w Żywcu dotyczące budowy nowego Szpitala Powiatowego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

W dokumentacji pokontrolnej podkreślono, iż  "starostwo było w sposób należyty przygotowane do realizacji przedsięwzięcia w formule PPP, zarówno na etapie przygotowania i przeprowadzenia procedury wyboru podmiotu prywatnego w trakcie działania komisji przetargowej do przeprowadzenia postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego, jak również na etapie negocjacji z instytucjami finansowymi."

Kontrola w Starostwie Powiatowym w Żywcu trwała od 23 maja 2012 r. do 23 sierpnia 2012 r.

Podczas posiedzenia zarządu powiatu (3 października 2012 r.) starosta żywiecki Andrzej Zieliński podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia budowy nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu.

Przypomnijmy, że 15 września 2011 r. starostwo (organ założycielski szpitala) i kanadyjski inwestor (spółka InterHealth Canada) podpisały umowę partnerską ws. nowej lecznicy. Inwestor zajmie się budową szpitala (planowane oddanie obiektu do użytku w 2015 r.), a następnie będzie nim zarządzać do 2042 r.

Firma InterHealth Canada zaangażowała się w budowę żywieckiego szpitala i nie ukrywa, że jeśli ten projekt zakończy się sukcesem, za nim pójdą kolejne. Przykład Żywca może być impulsem dla innych samorządów, które bacznie przyglądają się inwestycjom w takim modelu. Powodzenie projektu ma duże znaczenie, może bowiem zmobilizować do działania tych, którzy czekają na rozstrzygnięcie losów żywieckiego przedsięwzięcia.

Więcej: www.starostwo.zywiec.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH