Zielona Góra: konsultant krajowa popiera budowę Centrum Pediatrii

Prof. Anna Dobrzańska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii wyraziła poparcie dla budowy Centrum Pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze.

W liście poparcia skierowanym do Waldemara Taborskiego, dyrektora szpitala w Zielonej Górze prof. Dobrzańska pisze: ''Traktuję tę inwestycję jako pierwszą na liście pilnych działań zmierzających do poprawy dostępności dzieci do świadczeń medycznych na terenie województwa lubuskiego''.

Z przeprowadzonej przez prof. Dobrzańską analizy porównawczej dotyczącej dostępności i poziomu świadczeń medycznych dla dzieci w poszczególnych województwach wynika, że województwo lubuskie zajmuje pod tym względem ostatnie miejsce w kraju.

''Ogromny niedobór pediatrów, utrudniony dostęp do specjalistów i brak kompleksowości w opiece medycznej nad dziećmi w tym województwie, wymaga natychmiastowych i długofalowych działań naprawczych'' - pisze konsultant krajowa.

W jej opinii budowa Centrum Pediatrii to inwestycja kluczowa w Lubuskiem.

"Każda inicajtywa władz samorządowych, która przyczyni się do kompleksowości świadczeń na terenie województwa, poprawy bazy lokalowej oraz zwiększenia liczby zarówno łóżek jak i lekarzy pediatrów, jest trudna do przecenienia" - zwraca uwagę w liście poparcia skierowanym do dyrektora zielonogórskiej lecznicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH