Zgorzelec: szpital z dofinansowaniem na onkologię i opiekę koordynowaną Wielospecjalistyczny Szpital - SPZOZ w Zgorzelcu pozyskał na swoje projekty przeszło 35,5 mln zł. Fot. Archiwum

Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa projekty, które wkrótce wejdą w fazę realizacji. Wielospecjalistyczny Szpital - SPZOZ w Zgorzelcu pozyskał na te przedsięwzięcia przeszło 35,5 mln zł.

13 grudnia br. w obecności marszałka woj. dolnośląskiego oraz starosty zgorzeleckiego podpisano stosowną umowę na dofinansowanie.

Wartość pierwszego projektu pn. ''Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne'' przekracza 31 mln zł, przy czym dofinansowanie ze środków wspólnotowych wyniesie ponad 25,5 mln zł. W 2016 r. szpital w Zgorzelcu oraz Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie podpisały umowę o współpracy. Przyznane środki będą dzielone między partnerów - czytamy na stronie zgorzeleckiego starostwa powiatowego.

W Zgorzelcu zaplanowano m.in. pełną modernizację bloku operacyjnego wraz z zakupami nowego wyposażenia oraz remont pododdziału chirurgii onkologicznej. Przewidziano doposażenie w niezbędny sprzęt medyczny poszczególnych oddziałów szpitalnych związanych z onkologią i diagnostyką. Nowy sprzęt trafi również do przychodni WS-SPZOZ w Gryfowie i Olszynie.

Kolejny projekt, który zyskał przychylność samorządu województwa dolnośląskiego, to Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej (RCOK). W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego szpital zgorzelecki pozyskał na poprawę standardów leczenia ponad 9,5 mln zł.

RCOK służyć ma rozwojowi tzw. opieki koordynowanej i środowiskowej poprzez inwestycje w POZ i AOS. Centrum powstanie w Zgorzelcu w nowo wybudowanym, trzykondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1,2 tys. mkw. Docelowo ma w nim funkcjonować kilkanaście poradni specjalistycznych, POZ oraz pielęgniarki środowiskowe i położne.

Więcej: www.powiatzgorzelecki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH