Do 2011 mln, kosztem 52 mln. zł, powstanie nowy gmach Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Prace przygotowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Nowoczesny obiekt ma poprawić warunki pracy i nauki farmaceutów. Stary, dotychczasowy budynek nie spełnia rygorystycznych wymogów BHP, takich jak neutralizowanie stosowanych w badaniach związków chemicznych.

Do obiektu zostanie przeniesionych 11 katedr i zakładów m.in. chemii i chemii medycznej, chemii organicznej, farmakologii, syntezy i technologii chemicznej środków leczniczych, biologii z genetyką i badań żywności.

Oprócz poprawy warunków pracy uczelnia chciałaby także zapewnić zakładom badającym związki chemiczne o znaczeniu leczniczym nowoczesne zaplecze naukowe.

Budowa będzie finansowana ze środków wspólnotowych w ramach programu operacyjnego Program Rozwoju Polski Wschodniej. Budynek został zaprojektowany dla ponad 500 studentów i ok. 200 nauczycieli akademickich.

W ten sposób też Collegium Pharmaceuticum znajdzie się na terenie miasteczka akademickiego, zwanego Chodźkowem (od ulicy dra Witold Chodźki). Teraz Collegium mieści się w starym budynku przy ul. Staszica. Po wyremontowaniu tego obiektu, zostaną do niego przeniesione prawie wszystkie jednostki wydziału pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zatrudnia dziś 1800 pracowników, a wraz ze szpitalami klinicznymi – w sumie 5200 osób. Uczelnia ma obecnie cztery wydziały. Kształci się tam 6,5 tys. studentów oraz 264 osoby na studiach doktoranckich.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH