Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia | 10-12-2019 14:41

Żary: Szpital na Wyspie ma nowe skrzydło z oddziałem dziecięcym i ginekologią

W niedzielę (8 grudnia) oficjalnie otwarto jedno ze skrzydeł Szpitala na Wyspie w Żarach. Nowy budynek posiada trzy kondygnacje, każda po 600 mkw. Od 9 grudnia funkcjonują tam oddział dziecięcy oraz ginekologiczno-położniczy.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zaznacza Jolanta Dankiewicz, prezes szpitala, dzięki rozbudowie w jednym miejscu udało się skoncentrować rozproszone dotąd budynki. 

Teraz cała część diagnostyczna znajduje się na parterze. W nowej części znajduje się ponadto trzecia sala operacyjna szpitala, w pełni wyposażona, z klimatyzacją. Pomysłem personelu było wybudowanie patio z placem zabaw i ławkami, gdzie mali pacjenci z rodzicami mogliby wychodzić latem. Na oddziale dziecięcym przybyło sześć sal, a w każdej po 4 łóżka. Sala porodowa również ma swój taras widokowy, gdzie pacjentki będą mogły się relaksować.

Wykonano też termomodernizację całego budynku.

Łączna wartość inwestycji to 11 mln 870 tys. zł.

Jak informuje Gazeta Lubuska, żarskie starostwo wsparło szpital powiatowy przez ostatnie cztery lata łączną kwotą 7,4 mln zł, miasto Żary przekazało w sumie 1 mln 350 tys. zł, gmina Żary - 100 tys. zł, gmina Jasień- 15 tys. zł a gmina Lipinki Łużyckie, choć niewielka, to sfinansowała zakup łóżek za 5 tys. zł. Na realizację inwestycji szpital zaciągnął kredyt 3 mln zł, z własnych środków zainwestował 900 tys. zł.

Więcej: gazetalubuska.pl