Zamość: unijne wsparcie dla cyfrowej radiologii

Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu otrzymał dofinansowanie w ramach RPO na realizację projektu wdrożenia systemu cyfrowego zapisu i archiwizacji medycznych danych obrazowych.

Kwota dofinansowania to 4,2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Cała inwestycja ma kosztować ok. 5 mln zł.

– Realizacja projektu jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia w naszym szpitalu kompleksu radiologicznego, który będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w kraju. Dzięki świetnie wykształconej kadrze medycznej, wszystkie zalety i możliwości zgromadzonej aparatury będą w pełni wykorzystane, a pacjent będzie właściwie i bezpiecznie diagnozowany – mówi dyrektor szpitala Andrzej Mielcarek.

W ramach realizacji projektu zostanie wdrożony jeden system radiologiczny umożliwiający ocenę, przetwarzanie i archiwizację wyników badań rentgenowskich pozyskanych w postaci cyfrowej, z możliwością dystrybucji na oddziały szpitalne oraz poradnie.

Zostaną zakupione dwa kompletne stanowiska opisowo-obrazowe wyposażone w stacje diagnostyczne dedykowane do mammografii, a pozostałych osiem stanowisk zostanie zmodernizowanych.

Inne zakupy w ramach projektu to, m.in.: aparat cyfrowy mammograficzny wraz z systemem kontroli jakości, aparat rentgenowski przyłóżkowy, multidiagnostyczny aparat rtg fluoroskopowo-angiograficzny, ogólnodiagnostyczny czytnik płyt obrazowych i cyfrowe kasety obrazowe do aparatu rentgenowskiego jezdnego, kamery do wydruków filmów ogólnodiagnostycznych i mammograficznych w technologii suchej.

Technologie zostały wybrane ze względu na swoją innowacyjność, a także dlatego, iż promują technologie sprawdzone na światowym rynku oraz w istotny sposób ograniczają dawkę promieniowania przyjmowana przez pacjenta w trakcie badania. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH