Zamość: inwestycja w szpitalu - zakończona

W SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zakończono prace inwestycyjne związane z nowym obiektem dla potrzeb oddziału rehabilitacji, uruchomieniem przebudowanego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz modernizacją centralnej sterylizatorni. W przyszły piątek (21 czerwca) odbędzie się uroczyste otwarcie.

Na realizację inwestycji dotyczącej nowego obiektu oddziału rehabilitacji szpital otrzymał środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w wysokości około 1,5 mln zł. Utrzymanie oddziału rehabilitacji i przeniesienie go do wyremontowanego budynku umożliwi zachowanie ciągłości świadczeń z zakresu rehabilitacji medycznej w szpitalu.

Na miejsce zajmowane dotychczas przez oddział rehabilitacji zostanie przeniesiony oddział onkologii klinicznej. Decyzja o takim rozwiązaniu podyktowana była stale rosnącą liczbą pacjentów onkologicznych. Obecnie oddział onkologii klinicznej liczy 19 łóżek - po przeprowadzce będzie ich miał ponad 30.

Oddanie nowego obiektu dla potrzeb oddziału rehabilitacji będzie także okazją do podsumowania realizacji projektu, pn. "Dostosowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006".

Szpital otrzymał na ten cel dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to około 3,1 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO wynosiła blisko 2,5 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH