Zachodniopomorskie: pierwsza inwestycja w ramach programu UE Jessica

Centrum medyczne powstanie w przyszłym roku w zrewitalizowanym budynku w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Będzie kosztowało ponad 10 mln zł, z czego 5 mln stanowi pierwszy raz przyznane w województwie zachodniopomorskim wsparcie z programu UE Jessica.

W piątek ( 2 listopada) służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie poinformowały o podpisaniu umowy na udzielenie pożyczki w ramach inicjatywy Jessica.

W powojskowym budynku objętym ochroną konserwatorską do września przyszłego roku powstanie specjalistyczne centrum medyczno-diagnostyczne. Znajdzie się w nim m.in. poradnia medycyny rodzinnej i specjalistycznej, wraz z pracowniami diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, blokiem operacyjnym, apteką oraz oddziałem rehabilitacyjnym i oddziałem opieki długoterminowej.

Jessica (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) to inicjatywa powstała we współpracy Komisji Europejskiej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Jej celem jest wsparcie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Jessica pozwala na wykorzystanie funduszy strukturalnych UE w systemie zwrotnym, oferując np. na atrakcyjnych warunkach pożyczki lub gwarancje. Projekty realizowane w ramach tego funduszu łączą element komercyjny (projekty muszą generować dochód) oraz element społeczny - poprawiają atrakcyjność wspieranych obszarów, nadają im nowe funkcje i podnoszą jakość życia mieszkańców - podano w opisie programu.

W województwie zachodniopomorskim podmiotami wybranymi przez EBI do obsługi inicjatywy Jessica są: Bank Ochrony Środowiska i Bank Zachodni WBK (Fundusze Rozwoju Obszarów Miejskich).

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH