Zabrze: powstaje Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Już tylko 6 miesięcy pozostało do otwarcia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Wielka inwestycja w należącym do samorządu Szpitalu Miejskim w Zabrzu Sp. z o.o. wchodzi w decydującą fazę. Na terenie szpitala powstaje - w założeniu - jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków medycznych mających świadczyć kompleksowe usługi ginekologiczne i położnicze.

Jak wynika z informacji prasowej przekazanej przez prowadzącą szpital spółkę, to największa na Śląsku w ostatnich latach inwestycja w służbę zdrowia finansowana ze środków publicznych. 

Zakończyły się główne roboty konstrukcyjne i budowlane przy budowie Centrum. Jak informuje inspektor nadzoru inwestycji Andrzej Bogoczewicz, zasadnicze prace toczą się już teraz wewnątrz budynku: - Centrum zostało już przykre dachem, zakończyliśmy montaż okien. Pora na roboty instalacyjne. Montujemy instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, kładzione są płytki, wyposażane łazienki.

W bezpośrednim otoczeniu Centrum ruszają się też prace drogowe. W kolejnym etapie teren wokół szpitala zostanie wzbogacony elementami małej architektury. - Docelowo otoczenie szpitala ma być miejscem sprzyjającym odpoczynkowi i powrotowi do zdrowia - zapowiada Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Nowy pawilon będzie miał trzy kondygnacje użytkowe. Na pierwszej kondygnacji znajdą się apteka szpitalna, szkoła rodzenia oraz kompleks poradni przyszpitalnych. Na drugiej kondygnacji ulokowana zostanie izba przyjęć ginekologii i położnictwa, oddział ginekologiczny, patologii ciąży. Na trzeciej -  oddział położniczy, porodowy, neonatologiczny oraz dwie sale operacyjne, w tym interaktywna sala do chirurgii laparoskopowej.

Pacjentki rodzące w Centrum będą mogły skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum będzie działało w systemie „rooming-in", w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. - Pacjentki będą mogły skorzystać ze wsparcia poradni diabetologicznej, laktacyjnej, neonatologii, diagnostyki prenatalnej oraz kardiologiczna dla kobiet w ciąży. W ramach Centrum działać będzie Śląskie Centrum Laparoskopowego Leczenia Endometriozy - mówi o planach prezes Mariusz Wójtowicz.

Zgodnie z planem inwestycji prace budowlane i montażowe powinny zakończyć się w sierpniu tego roku. Centrum ma być gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentek na przełomie września i października 2014 roku. Dzięki tej inwestycji szpital ma stać jednym z najważniejszych na Śląsku miejskich szpitali prowadzących leczenie w zakresie chorób kobiecych i położnictwa.

Przy szpitalu działa bezpłatna Szkoła Rodzenia. W 2011 roku szpital został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Szpital posiada certyfikaty “Szpitala bez bólu” oraz “Szpitala promującego zdrowie”.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH