Wzrost przychodów EMC Instytutu Medycznego

Skonsolidowane przychody EMC Instytut Medyczny wzrosły w pierwszym kwartale 2013 roku o 1,8 proc. do 41,4 mln zł w stosunku do pierwszych trzech miesięcy 2012 roku. Zysk brutto zwiększył się w tym okresie o blisko 3 proc. do 1,74 mln zł, a zysk netto o blisko jeden proc. do 1,34 mln zł.

Udział przychodów od pacjentów komercyjnych w całości przychodów Grupy EMC Instytut Medyczny zwiększył się w pierwszych trzech miesiącach 2013 roku do 14,9 proc. z 14,7 proc., a od towarzystw do 2,7 proc. z 2,2 proc. Przychody od NFZ pozostały na zbliżonym poziomie.

- Poprawa wyników Grupy w pierwszym kwartale bieżącego roku  to zasługa m.in wzrostu  przychodów komercyjnych - od towarzystw ubezpieczeniowych oraz ze sprzedaży w aptece otwartej w Szpitalu w Kamieniu Pomorskim - powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

Jak informuje Ewa Pogodzińska, dyrektor PR EMC Instytut Medyczny, w pierwszym kwartale 2013 roku prowadzone były prace przygotowawcze związane z rozbudową należącego do Grupy EMC Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w drugim kwartale.

Pod koniec stycznia spółka zależna EMC Silesia, która prowadzi Szpital Geriatryczny, zawarła z Ministerstwem Gospodarki umowę na realizację projektu polegającego na utworzeniu Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) wyrobów i usług ortopedycznych w Katowicach, kosztem 8,5 mln zł. Dofinansowanie sięgnie 3,4 mln zł. CBR tworzone będzie wspólnie z naukowcami z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.  

Planowana inwestycja polegać będzie na budowie 40-łóżkowego oddziału szpitalnego i części rehabilitacyjno-szkoleniowej.

Obecnie w składu Grupy EMC Instytut Medyczny w Polsce wchodzi 8 Szpitali i 16 Przychodni.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH