Września: budynek szpitala nieukończony, ale unijna dotacja utrzymana

Wciąż się przesuwa termin zakończenia rozbudowy Szpitala Powiatowego we Wrześni. I nikt nie wie, kiedy inwestycja ostatecznie będzie gotowa. Jak podaje urząd marszałkowski przedłużenie prac nie doprowadzi jednak do konieczności zwrotu unijnej dotacji.

Szpital Powiatowy sp. z o.o. we Wrześni na rozbudowę placówki otrzymał dotację z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja zgodnie z terminarzem powinna zakończyc się w lutym br. Dofinansowanie z programu operacyjnego takim właśnie terminem było obwarowane.

Problemy z inwestycją zaczęły się jesienią zeszłego roku, gdy firma wykonująca prace zabankrutowała. Z tego powodu samorząd musiał ponownie poszukać realizatora inwestycji. Spółka Climatic, która przejęła inwestycję deklarowała, że prace zakończy w połowie roku. Co, jak już wiadomo, też nie uda się. 

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Przemysław Maćkowiak, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przedłużenie prac na szczęście nie doprowadzi do konieczności zwrotu dotacji.

- Opóźnienia są teraz związane na przykład z problemami wokół ogłaszanych przez beneficjenta przetargów, dlatego też poprzez stosowne aneksy do umowy o dofinansowanie termin zakończenia realizacji projektu został przesunięty - mówi dyrektor Maćkowiak.

Do tego dochodzi obecnie toczące się postępowanie przetargowe na wyposażenie szpitala.

Jak przyznaje nasz rozmówca trudno dziś stwierdzić, czy nie zajdzie konieczność zawarcia kolejnego aneksu i czy będzie to miało wpływ na termin zakończenia inwestycji:

- 4 lipca rozpoczęliśmy planowaną wizytę monitorującą, na miejscu zostanie skontrolowany pełen przebieg realizacji projektu, zarówno jeśli chodzi o wymiar finansowy jak i rzeczowy. Zostaną zdiagnozowane wszystkie zagrożenia dotyczące ukończenia i rozliczenia projektu przez beneficjenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH