Wrocław: otwarto nowoczesną klinikę laryngologiczną Na zdj. Medicus Clinic - Dolnośląskie Centrum Laryngologii. Fot. materiały prasowe

Medicus Clinic - Dolnośląskie Centrum Laryngologii przeniosło się do nowej siedziby przy pl. Strzeleckim 24. Klinika ma powierzchnię 7 tys. mkw. i została wyposażona w zaawansowaną aparaturę i sprzęt medyczny.

Medicus Clinic specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu zachowawczym i operacyjnym schorzeń w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani. Klinika przeprowadza rocznie 45 tys. konsultacji laryngologicznych, 13 tys. badań diagnostycznych i ponad 1500 zabiegów chirurgicznych. Klinika posiada w swojej bazie ponad 160 tys. pacjentów pochodzących nie tylko z Dolnego Śląska, ale też z całego kraju. 

Taki rozwój sprawił, że placówka, do tej pory mieszcząca się we Wrocławiu w dwóch lokalizacjach: przy ul. Legnickiej 56 i przy ul. Wyszyńskiego 110, zainwestowała w nowoczesną siedzibę. 19 października otwarto nową siedzibę Medicus Clinic.

Mieści się w niej ambulatorium, w którym znajduje się 19 gabinetów lekarskich oraz pracownie diagnostyczne. Na oddziale szpitalnym wraz z blokiem operacyjnym znajduje się 12 pokoi dla 24 pacjentów. Do dyspozycji jest również bistro-cafe, parking oraz apteka. W budynku wkrótce zostanie również uruchomiona klinika chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i ginekologii - Medicus Self. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego szpitala.

Generalnym wykonawcą kliniki jest wrocławska firma Alfa-Dach, która wybudowała ją w ciągu 22 miesięcy. Klinika mieści się przy placu Strzeleckim, w starej części wrocławskiego Nadodrza, położonej blisko centrum i dobrze skomunikowanej z całym miastem.

Nowoczesne wyposażenie w klinice
Medicus Clinic dysponuje nowoczesnymi gabinetami laryngologicznymi, pulmonologicznymi i alergologicznymi, wyposażonymi, m.in. w specjalistyczne unity z kamerami i endoskopią umożliwiającą szczegółowe badanie uszu, nosa, zatok, krtani i nosogardła pacjenta. Obraz endoskopu widoczny jest od razu na monitorze i rejestrowany w programie, co pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy, stworzenie skutecznego planu leczenia i kontrolę jego przebiegu.

Klinika wyposażona jest w rozwiązania medyczne najnowszej generacji, m.in. tomograf komputerowy oraz sprzęt do diagnostyki endoskopowej i chirurgii w technologii 3D.

Medicus Clinic, jako jeden z nielicznych ośrodków laryngologicznych w Polsce posiada również nawigację śródoperacyjną.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH