Włocławek: rusza nowy Zakład Rehabilitacji Leczniczej

Zakład Rehabilitacji Leczniczej oddano do użytku we Włocławku (kujawsko-pomorskie). Budynek został wyremontowany i wyposażony kosztem prawie 9 mln zł. Placówka w najbliższych dniach przyjmie pierwszych pacjentów.

Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta Włocławka poinformowała w czwartek (19 kwietnia), że Zakład Rehabilitacji Leczniczej powstał jako część należącego do miasta Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej (MZOZ). W placówce funkcjonować będą oddziały: opieki pielęgnacyjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, kardiologicznej oraz dział rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej. Ośrodek dysponuje w sumie 24 łóżkami dla pacjentów.

Oddział opieki pielęgnacyjnej będzie zapewniał pełną opiekę pacjentom chorującym na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące choroby. Placówka będzie działała przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia.

- Oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej i kardiologicznej to oferta skierowana do pacjentów, którzy wymagają kompleksowej rehabilitacji oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego - dodała Monika Budzeniusz.

Obok rehabilitacji dla pacjentów przebywających stale w placówce, zabiegi prowadzone będą także w warunkach ambulatoryjnych i domowych.

Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już pod koniec kwietnia, ale na razie nie wszystkie oferowane zabiegi będą refundowane przez NFZ, ponieważ Zakład działa w oparciu o dotychczasową umowę MZOZ z Funduszem. Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Tomasz Pieczka, zadeklarował jednak, że umowa zostanie możliwie szybko wynegocjowana i podpisana.

Remont i adaptacja budynku Zakładu kosztował włocławski magistrat ponad 6,6 mln złotych. Na wyposażenie obiektu i zakup niezbędnego sprzętu wydano około 2 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH