tustolica.pl/Rynek Zdrowia | 30-05-2018 13:10

Warszawa: położnictwo i neonatologia w Szpitalu Bródnowskim już po modernizacji

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zakończył modernizację oddziałów położnictwa i neonatologii. Koszt inwestycji wyniósł ponad 13,6 mln zł.

Mali pacjenci i ich mamy zyskali obecnie zdecydowanie lepsze warunki pobytu i leczenia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prace remontowo-budowlane były prowadzone w całym budynku, w którym mieszczą się oba oddziały. Położnictwo dysponuje obecnie salą cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem i nowym stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki m.in. z patologią ciąży - informuje serwis tustolica.pl

Oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D. Wieloosobowe sale chorych zastąpione zostały jedno- i dwuosobowymi pokojami z łazienkami. Pacjentki mogą też korzystać z w pełni wyposażonych aneksów kuchennych.

Modernizacja objęła też oddział neonatologii, który został powiększony oraz wyposażony m.in. w stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, opieki ciągłej oraz 21 miejsc w systemie rooming-in (czyli wspólnego przebywania matki z dzieckiem). Tutaj znajduje się również pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania. Oddział doposażono w nowoczesny sprzęt, m.in. respirator, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy oraz nowe inkubatory.

Więcej: tustolica.pl