Warszawa: oddziały Szpitala Wolskiego już po modernizacji

W Szpitalu Wolskim w Warszawie otwarte zostały trzy w pełni zmodernizowane oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Barbara Lis-Udrycka, rzecznik prasowy placówki, w ciągu trzech miesięcy ok. 1700 m² powierzchni szpitala zostało gruntownie przebudowane i dostosowane do wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakim docelowo powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.

Na oddziałach chirurgicznych jest w sumie 50 łóżek (35 ogólnochirurgicznych i 15 naczyniowych)  rozmieszczonych w 19. salach chorych, w większości wyposażonych w węzły sanitarne z prysznicami. Przeważają sale jedno- i dwuosobowe. 

– Dzięki przeniesieniu poradni chirurgicznej w inne miejsce, mimo modernizacji, udało nam się zachować taka sama liczbę łóżek – mówi nam rzeczniczka szpitala.

Każdy z oddziałów ma własną salę pooperacyjną z nowoczesnym systemy monitorowania pooperacyjnego, chirurgia ogólna salę 5-stanowiskową, a naczyniowa 4-stanowiskową. Do dyspozycji obu chirurgii są dwie sale opatrunkowe – jedna do wykonywania zabiegów w polu czystym, a druga  w polu zakażonym. Oddziały wyposażono w nowoczesne łóżka z elektryczną regulacją ustawienia, nowe meble w salach chorych a także we wszystkich innych pomieszczeniach. Na potrzeby chirurgii kupiono nowoczesny aparat USG oraz laser do wykonywania operacji  żylaków kończyn dolnych. 

Zmodernizowany Oddział  Anestezjologii i Intensywnej Terapii dysponuje 5. stanowiskami w sali ogólnej i jednym w izolatce. Posiada wysokiej klasy aparaturę medyczną, która pod względem ilościowym i jakościowym spełnia wszystkie wymogi UE. Każde stanowisko wyposażone jest w najnowocześniejszy system monitorowania funkcji życiowych, m. in. kardiomonitory, respiratory, pompy infuzyjne, strzykawki automatyczne i inne urządzenia medyczne zapewniające bezpieczeństwo pacjenta.

W nowootwartych oddziałach nie ma żadnych barier architektonicznych. We wszystkich pomieszczeniach zainstalowano szerokie drzwi, przez które łatwo wjechać wózkiem inwalidzkim, a na korytarzach poręcze.

Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 7,4 mln zł. Przebudowa pomieszczeń kosztowała  ok. 5,1 mln zł., a wyposażenie ok. 2,3 mln zł. Wydatki te  pokryte zostały z dotacji m. st. Warszawy w wysokości ok. 5,6 mln zł. Pozostałe wydatki, tj. ok. 1,8 mln zł., szpital sfinansował z własnych środków.

– Modernizacja dwóch oddziałów chirurgicznych i oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, przeprowadzona przy istotnym wsparciu finansowym m. st. Warszawy,  jest  kolejnym krokiem  konsekwentnej realizacji  Programu Medycznego Szpitala Wolskiego na lata 2007-2011. Zapewnia radykalną poprawę warunków  pobytu i leczenia pacjentów, a także zdecydowaną poprawę warunków pracy personelu – podsumowuje Barbara Lis-Udrycka.

W zmodernizowanych oddziałach pierwsi pacjenci zostaną  przyjęci  15 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH