Warszawa: mają publiczny szpital jednego dnia

Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe to jeden z najnowocześniejszych w kraju publicznych szpitali przeprowadzających zabiegi chirurgii jednego dnia.

Obiekt wybudowała firma Cadolto w rekordowo krótkim czasie 4 miesięcy. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii modułowej. To metoda polegająca na łączeniu ze sobą gotowych, zbudowanych w halach produkcyjnych, elementów.

Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe będzie działać jako szpital chirurgii jednego dnia zapewniający pacjentom pełne bezpieczeństwo.Pacjent operowany w krótkim terminie, nie będzie pozostawiony bez opieki tej placówki. Będzie mógł dalej liczyć na opiekę ambulatoryjną, rehabilitację.

‒ Myślę, że szpital będzie miał ogromne powodzenie, zwłaszcza że mamy pomysł na jego rozwój ‒ mówi dyrektor Centrum, Grażyna Napierska.

Chirurgia jednego dnia jest sposobem leczenia zabiegowego, którego celem jest wykonanie u pacjenta określonego zabiegu chirurgicznego w minimalnym czasie ‒ od kilku godzin do maksymalnie 3 dni. Pomysł chirurgii jednego dnia powstał ponad 10 lat temu w USA i Kanadzie. 

Następnie metodę tę upowszechniono w krajach Europy Zachodniej. Główne korzyści wynikające z wykonywania zabiegów chirurgicznych w ramach tej metody polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu pacjenta oraz skróceniu pobytu w szpitalu. 

W ursynowskim szpitalu wykonywane będą zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej, ortopedii, urologii, okulistyki, ginekologii i endoskopii.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów, w którego skład wchodzi szpital chirurgii jednego dnia, to jedyny tego typu zakład publiczny oferujący podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację i świadczenia chirurgii jednego dnia. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH