Wałbrzych: oddadzą do użytku zmodernizowany blok porodowy

Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu 8 marca przekaże do użytku zmodernizowany blok porodowy. Remont oddziału kosztował 1,5 mln zł.

Odnowiony blok porodowy w wałbrzyskiej lecznicy to m.in. nowoczesna sala operacyjna, indywidualne sale porodowe oraz specjalistyczna poradnia ginekologiczno-zabiegowa.

Na nowym oddziale ciężarne pacjentki będą miały do dyspozycji sale porodowe wraz z pełnym wyposażeniem obejmującym specjalne łóżko, telewizor, drabinkę, piłkę i udogodnienia do porodu rodzinnego oraz możliwość korzystania z immersji wodnej. Dodatkowo obok sali cięć cesarskich zorganizowano i wyposażono salę z dwoma stanowiskami do resuscytacji noworodków, ważnymi przy porodach bliźniaczych (w ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba tych porodów).

Remont został sfinansowany z własnych środków szpitala i kosztował 1,5 mln zł. Wałbrzyski szpital uczestniczy w drugim etapie programu poprawy opieki perinatologicznej na Dolnym Śląsku.

Od roku 2008 r. szpital otrzymał na ten cel 730 tys. zł. Dzięki tym środkom udało się zakupić specjalistyczny sprzęt: komputery, aparaturę medyczną i wyposażenie dla szkoły rodzenia. W placówce rocznie rodzi się ok. 2000 noworodków, a niemal 40 proc. rodzących kobiet uczęszcza do przyszpitalnej, certyfikowanej, bezpłatnej szkoły rodzenia.

W 2011 r. po kompleksowej przebudowie, oddany został do użytku nowoczesny, klimatyzowany blok operacyjny, w którym rocznie wykonywanych jest ponad 2000 specjalistycznych zabiegów. Szpital im. E. Biernackiego w Wałbrzychu posiada III poziom referencyjny. W ogólnopolskim Rankingu Bezpieczny Szpital w latach 2010 i 2011 uzyskał czwarte miejsce, a pierwsze w specjalności położnictwa, ginekologii i neonatologii w Polsce.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH